Turci už mesiace cvičia príslušníkov kosovskej armády na severe Albánska – tvotv.sk

Na severe Albánska, pri samotnej hranici s Kosovom, v bývalých táboroch, kde teroristi z UÇK zabíjali Srbov, už mesiace tureckí vojenskí inštruktori cvičia príslušníkov kosovskej armády, uvádza portál ALO.rs.

Novinári odhaľujú, že bývalé cely a bunkre v Bajram Curi sa zmenili na moderné zariadenia, ktoré sú vybavené moderným vojenským a IT vybavením, ako aj nemocnicou, kde bývajú tureckí a kosovskí dôstojníci.

Ich zistenia potvrdzuje aj predseda parlamentného výboru pre Kosovo Milovan Drecun, ktorý hovorí, že tieto aktivity prebiehajú od mája.

“V oblasti Bajram Curi od mája tureckí inštruktori cvičia členov tzv. kosovských bezpečnostných síl.  Na tom mieste počas rokov 98. a 99. boli kasárne teroristickej UÇK a teraz boli tieto budovy zrekonštruované a prispôsobené na tento účel” – povedal Drecun.

Albánsko, hoci nikdy oficiálne neposkytlo vojenskú pomoc teroristickej UÇK, je známe, že albánske úrady v tom čase vyniesli zo svojich vojenských skladov obrovský počet zbraní a muníciu a že to všetko dostali separatisti z juhosrbskej provincie.

Miesto nazývané mučiareň

Na území Albánska, najmä v Kukesh, Bajram Curi, Tropoja, sa nachádzalo niekoľko hangárov, ktoré slúžili na výcvik príslušníkov UÇK a jedna časť, najmä tá pri bani Deva, ku ktorej sa prichádzalo z tzv. Kosova podzemnými tunelmi sa zmenila na mučiareň.

V týchto zariadeniach boli Srbi, Rómovia a nelojálni Albánci nezákonne väznení, mučení, hladovaní a zabíjaní -uvádza srbský portál Alo.rs.

.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *