tvotv.sk – “Iba víťazstvo Ruska na Ukrajine ochráni pred globálnym konfliktom” – uviedol Dmitrij Medvedev

“Iba úplné a definitívne víťazstvo Ruska na Ukrajine zaručí ochranu pred globálnym konfliktom, do ktorého Západ tlačí svet”, uviedol v utorok na svojom telegramovom kanáli Dmitrij Medvedev, zástupca vedúceho ruskej Bezpečnostnej rady.

“Nazvime veci pravým menom. Západné krajiny tlačia svet do globálnej vojny. Iba úplné a konečné víťazstvo Ruska bude zárukou proti svetovému konfliktu,” povedal v reakcii na časté špekulácie západných krajín v tom zmysle, že “Rusku nemôžeme dovoliť, aby vyhralo vojnu.”

Medvedev vyzval svojich sledovateľov na sociálnej sieti Telegram, aby sa riadili “jednoduchou formálnou logikou”.

“Ak sa neočakáva, že vyhrá Rusko, potom je to zrejme Ukrajina. Cieľom Ukrajiny vo vojne, ktorú vyhlásil kyjevský režim, je opätovné obsadenie všetkých území, ktoré k nej predtým patrili. Inými slovami, ich anexia od Ruska. Je to hrozba pre existenciu nášho štátu a kolaps dnešného Ruska,” uviedol.

Medvedev je toho názoru, že takáto možnosť je priamym dôvodom na použitie odseku 19 základných zásad ruskej štátnej politiky v oblasti jadrového zastrašovania.

“Kto v skutočnosti plánuje jadrový konflikt, smiem sa spýtať? Čo je to, ak nie priama provokácia svetovej vojny s použitím jadrových zbraní?”, dodal Medvedev.

Zdroj: medvedev_telegram

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *