Ukrajina obviňuje Orbána z neúcty a krátkozrakosti

KYJEV (28. December) – Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí v utorok kritizovalo maďarského premiéra Viktora Orbána za jeho tvrdenie, že vojna na Ukrajine sa skončí, ak sa krajine prestanú posielať zbrane.

Orbánove vyhlásenia “demonštrujú patologickú neúctu k Ukrajine a ukrajinskému ľudu bojujúcemu proti ruskej agresii,” uviedlo ministerstvo v príspevku na svojej webovej stránke a obvinilo Orbána z “politickej krátkozrakosti”.

Ukrajinské ministerstvo reagovalo na Orbánovo vyhlásenie, že vojna by sa mohla skončiť, ak USA prestanú dodávať Ukrajine zbrane.

“Orbán pracuje na ukrajinskej porážke napriek tomu, že by to zvýšilo riziko ruskej agresie voči Maďarsku”, uviedlo ukrajinské ministerstvo. “Maďarský vodca by si mal položiť otázku, či chce mier.”

V skoršom rozhovore Orbán povedal: “Ukrajina môže pokračovať v boji, pokiaľ ju USA budú podporovať peniazmi a zbraňami. Ak Američania chcú mier, bude tam mier.”

Vzťahy medzi oboma susednými krajinami sú napäté. Orbán sa niekoľkokrát pokúsil zablokovať podporu Európskej únie  pre Ukrajinu, ako aj sankcie namierené proti Rusku.

Zdroj: Geopolitika.news

Možno Vás bude zaujímať