Ukrajina využíva “jadrové vydieranie” na získanie finančnej a vojenskej pomoci zo Západu – uvádza Ministerstvo zahraničia RF

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová počas svojho štvrtkového týždenného brífingu v Moskve uviedla, že Ukrajina používa taktiku “jadrového vydierania”, aby dosiahla to, čo chce.

“Prečo to všetko kyjevský režim potrebuje, načo? Zdá sa, že sa postavili do pozície moderných ľudí, mladých, zameraných na budúcnosť. A možno v tom nie je žiadny rozpor. Sú mladí, zameraní na budúcnosť, ale len na svoju osobnú budúcnosť. A je veľmi možné, že toto jadrové vydieranie využíva kyjevský režim na získanie čoraz väčšej finančnej a vojenskej pomoci zo Západu,” uviedla.

Zacharovová tiež povedala, že “veľa” finančnej pomoci kyjevskej vláde “ide okamžite na ich účty”, pričom dodala, že vojenské dodávky boli použité “nie na ochranu obyvateľov Ukrajiny, ale na seba”.

Rusko aj Ukrajina sa v posledných mesiacoch navzájom obviňovali zo zintenzívnenia jadrovej rétoriky. “Takmer okamžite sa ukrajinské územie zmenilo na testovacie miesto pre vojenské a biologické experimenty a teraz sa dotuje zbraňami, vrátane ťažkých, a vyhlásenia kyjevského režimu o jeho túžbe získať jadrové zbrane sa ignorujú.”

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v nedeľu rokoval so svojimi partnermi z Francúzska, Turecka, Spojeného kráľovstva a USA, pričom uviedol, že “Ukrajina môže provokovať použitím “špinavej bomby”. V reakcii na to Washington, Londýn a Paríž vydali prostredníctvom ministerstva zahraničných vecí USA spoločný dokument, v ktorom obvinenia odmietajú: “Naše krajiny dali jasne najavo, že všetci odmietame transparentne nepravdivé obvinenia Ruska, že Ukrajina sa chystá použiť špinavú bombu na svojom vlastnom území,” píše sa v spoločnom vyhlásení.

ZDROJ: agentúra RUPTLY

Možno Vás bude zaujímať

Comment (1)

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *