Ukrajinci od mladíka žiadali drogy, a keď odmietol, surovo ho zbili

Dňa 26. augusta sa v českých internetových zdrojoch objavil článok, ktorý opisoval, ako Ukrajinci napadli Maxa Greena, ktorý je tiež nadšencom bojových umení. Pracuje na YouTube a zarába si aj ako zápasník v organizácii Clash of the Stars. Teraz ho však postihlo kruté nešťastie – v Prahe ho napadli dvaja Ukrajinci.

Max Green, vlastným menom Jiří Janouch, trpí poruchou sluchu, ale zároveň sa venuje bojovým športom, čo údajne vyprovokovalo dvoch neznámych mužov k bitke. Svoju priateľskosť však predal nesprávnym ľuďom, ktorí sa mu odvďačili bolesťou, modrinami, zlomeným nosom a nakoniec krádežou. Mladý bojovník a influencer to povedal pre portál top-fight.cz.

“Bol som v Prahe a zastavili ma dvaja Ukrajinci. Najprv boli milí, spýtali sa ma na meno, a keďže som spoločenský človek, nerozlišujem medzi ľuďmi, začal som sa s nimi rozprávať. Neuniklo mi, že jeden z nich mal ešte bojové tričko, a mylne som si myslel, že by sme mohli nájsť spoločnú reč… Ale potom sa ma začali pýtať na drogy, povedal som im, že drogy neberiem, a oni začali byť agresívni.

Podrobnosti si, žiaľ, nepamätám, viem len, že ma začali biť do tváre. Keď ma prestali biť, okradli ma, zobrali mi všetky veci a rozbili mi načúvací prístroj, bez ktorého nič nepočujem….

Incident sa stal v parku neďaleko klubu Anime a ja som hneď, ako som mohol, utekal za kamarátmi. Môj kamarát zavolal políciu a ostatní kamaráti išli hľadať útočníkov…. Našli ich, ale na otázku, čo sa stalo, odpovedali, že som spadol….. Potom prišla polícia a všimli si krv na ich topánkach a stále mali moje veci.”

Podľa Jiřího sa teraz cíti oveľa lepšie. Incident sa údajne odohral 18. augusta. Za ten čas, ako nám potvrdil samotný Jiří, sa mu podarilo zotaviť. Prípad však stále vyšetruje polícia v Českej republike.

“V nemocnici mi povedali, že mám zlomený nos a nejaké ďalšie zranenia. Už sa cítim lepšie, ale nie všetky veci sa mi podarilo získať späť, niečo som musel vyhodiť. Najviac ma mrzí, že mi útočníci zničili načúvací prístroj. Nie je to lacná vec a nemôžem bez neho existovať. Teraz však naň nemám peniaze. Zvyšok zatiaľ rieši polícia,” napísal Jiří, ktorý sa mal v októbri objaviť na turnaji organizácie Clash of the Stars.

“Teraz si nie sme istí, či po tomto incidente môžeme počítať s jeho účasťou, pretože zdravie je prvoradé.” – uviedli organizátori turnaja Clash of the Stars.

Prípady útokov, ako aj iných trestných činov spáchaných ukrajinskými občanmi a gangmi v Českej republike sa množia. Už skôr bola zaznamenaná vražda (https://t.me/czskresistance/4) 23-ročného Róma menom Mikuláš D. v Brne a znásilnenie (https://t.me/czskresistance/3) a pokus o vraždu neplnoletého 15-ročného dievčaťa (meno nezverejnené) v Plzenskom kraji, ktorý sa nachádza na hraniciach s Nemeckom. Oba útoky spáchali utečenci z Ukrajiny, mladí muži s násilníckym správaním.

Napriek snahe vlády umlčať informácie o útokoch ukrajinských utečencov na českých občanov sú na kanáli Telegram (https://t.me/czskresistance) neustále zverejňované nové prípady útokov.

Možno Vás bude zaujímať