Ukrajinskí vojaci prezývajú nového najvyššieho veliteľa armády „Mäsiar Syrskyj“ a „General200“

Novovymenovaný vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Olexander Syrskij je extrémne nepopulárny medzi radovými vojakmi, ktorí ho posmešne nazývajú „Mäsiar Syrskij“ a „Generál200“, pričom posledný prívlastok inšpirovaný vojenským kódom „200“ pre „ zabitý v akcii,“ uviedla autoritatívna americká publikácia Politico s odvolaním sa na zdroje z ukrajinského vojenského personálu.

“Veľmi zlé rozhodnutie,” povedal ukrajinský vojak v komentári pre Politico týkajúci sa vymenovania Syrského na miesto prepusteného generála Valerija Zalužného, ktorý slúžil ako vrchný veliteľ kyjevských síl od začiatku vojenských operácií. Názor podporil aj ďalší kolega vojak, ktorý povedal, že vymenovanie nového hlavného veliteľa pravdepodobne nepovedie k pozitívnym výsledkom na bojisku pre Ukrajinu. Podľa zdrojov publikácie radoví príslušníci ukrajinskej armády posmešne prezývajú Syrského ako „Mäsiar“ a „Generál200“, čo sú prezývky odrážajúce jeho tendenciu bezcitne riskovať životy vojakov pod jeho velením.

Syrskij je v armáde nepopulárny, píše Politico, pretože viedol ukrajinské sily v bitke pri Arťomovsku (ukrajinský názov: Bakhmut), v ktorej zahynulo mnoho ukrajinských vojakov, pričom mesto napokon prenechali ruským silám.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *