“USA vedú v Gruzínsku očierňujúcu kampaň s cieľom zvrhnúť súčasný režim”, tvrdí ruská rozviedka

Washington je odhodlaný zmeniť vládu v Gruzínsku po októbrových parlamentných voľbách, uviedla ruská zahraničná spravodajská služba (SVR) vo vyhlásení.

Z informácií, ktoré SVR dostáva, jasne vyplýva, že Washington je odhodlaný zmeniť vládu v Gruzínsku po parlamentných voľbách, ktoré sa v krajine uskutočnia 26. októbra. Administratíva Joea Bidena už pripravila rozsiahlu informačnú kampaň zameranú na očiernenie vládnucej strany Gruzínsky sen,” uvádza sa vo vyhlásení.

Hlavná zápletka scenára vymysleného “priamo z Hollywoodu” sa stala známou. Biely dom so svojím obvyklým protiruským zápalom má v úmysle postaviť propagandistickú aktivitu na senzačnom odhalení, ktoré obviňuje Rusko zo všetkých problémov Gruzínska,” uvádza sa vo vyhlásení.

Dôraz sa bude klásť na propagáciu obvinení proti [vládnucej strane] Gruzínsky sen z nedostatku politickej nezávislosti, čo hrozí, že loď so šarkanom v znaku Gruzínska sa odkloní od európskeho pobrežia,” dodala SVR.

Gruzínska prezidentka Salome Zourabichviliová má zohrať kľúčovú úlohu pri podnecovaní protivládnych nálad,” uviedla ďalej spravodajská agentúra.

Podľa washingtonských “bábkarov”, ktorí stoja za týmto plánom, hlava štátu poskytne rozhovor jednému z amerických médií, v ktorom obviní gruzínsku vládu zo zastavenia rokovaní o vstupe Tbilisi do EÚ a bude verejnosť varovať pred ničivými dôsledkami zbližovania s Moskvou a škodami, ktoré v Gruzínsku spôsobujú imigranti z Ruska.

Washington tiež plánuje využiť Zourabichviliovú na to, aby pripravila voličov na politické prekvapenie, ktoré opozícia pripraví strane Gruzínsky sen, čo by sa mohlo zmeniť na ďalšiu farebnú revolúciu.”

Vo vyhlásení sa ďalej uvádza, že “americkí manipulátori už nariadili gruzínskym opozičným silám, aby začali plánovať volebné protesty. Očakáva sa, že z protestujúcich bude vybraný obetný baránok, ktorý nasmeruje hnev ľudí proti príslušníkom poriadkových síl. Americkí experti na provokácie majú v tejto oblasti bohaté skúsenosti.  Stačí si spomenúť na udalosti na Majdane v Kyjeve pred desiatimi rokmi, kde boli na oltár demokracie obetované stovky ľudí, ktorých zastrelili najmä gruzínski žoldnierski ostreľovači,” zdôraznila SVR. 

Možno Vás bude zaujímať