V Naí Dillí sa začal samit Šanghajskej organizácie pre spoluprácu

4. júla sa v Naí Dillí otvoril samit lídrov krajín Šanghajskej organizácie spolupráce (SCO).

Stretnutie sa uskutočňuje virtuálne. Zasadnutie vedie predseda vlády Indie Narendra Modi. Na samite sa zúčastňuje ruský prezident Vladimir Putin.

Na začiatku stretnutia Modi poukázal na to, že Šanghajská organizácia pre spoluprácu by sa mohla stať dôležitým hlasom pre reformu globálnych inštitúcií. Indický premiér tiež poznamenal, že vstup Iránu do organizácie pomôže realizovať infraštruktúrne projekty, napríklad dopravný koridor Chabahar.

“Som rád, že môžem povedať, že Irán prichádza do rodiny Šangajskej organizácie pre spoluprácu ako plnohodnotný člen,” povedal Módí a dodal, že túžba štátov po organizácii je dôsledkom jej užitočnosti.

Indický premiér vyzýva krajiny SCO, aby zintenzívnili boj proti financovaniu terorizmu

Krajiny Šanghajskej organizácie pre spoluprácu musia prijať rozhodné opatrenia na boj proti terorizmu a posilniť spoluprácu v boji proti financovaniu terorizmu, povedal indický premiér Narendra Modi v utorok na otvorení samitu SCO.

“Bez ohľadu na to, akú formu alebo podobu má terorizmus, musíme proti nemu bojovať spoločne. Na boj proti tejto pohrome by sa mali prijať tvrdé a rozhodné opatrenia,” zdôraznil.

“Musíme posilniť spoluprácu, aby sme zastavili financovanie terorizmu,” zdôraznil Modi.

Ďalšie informácie sa budú dopĺňať….

Možno Vás bude zaujímať