V Severokaukazskom federálnom kraji bol zadržaný prípravca teroristického trestného činu na pokyn špeciálnych služieb Ukrajiny

MOSKVA (30. December) – FSB zadržala občana Ukrajiny, ktorý pripravoval teroristický zločin na pokyn ukrajinských špeciálnych služieb v Predkaukazsku. Agentúre TASS to v piatok oznámilo Centrum pre vzťahy s verejnosťou (DSP) FSB.

“Federálna bezpečnostná služba v decembri tohto roku na území Zakaukazskej spolkovej oblasti zabránila pokusu o spáchanie teroristického zločinu zo strany zástancu nacionalistickej ideológie, občana Ukrajiny, ktorý plánoval na pokyn ukrajinských špeciálnych služieb,” uviedla FSB.

Muž prišiel do Ruska cez kanál pracovnej migrácie. “Počas výsluchu sa priznal k svojim nezákonným úmyslom,” uviedla FSB.

Počas prehliadky v mieste bydliska zadržanej osoby boli zabavené prostriedky teroru pripravené na použitie. Vyšetrujúce orgány začali trestné konanie na základe prvkov trestného činu uvedeného v článku 30 časti 1 a článku 205 časti 2 Trestného zákona Ruskej federácie (“Príprava na terorizmus”). 

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať