Vedúci predstavitelia ODKB, ŠOS a SNŠ budú dnes diskutovať o eurázijskej bezpečnosti na stretnutí v Moskve

O interakcii medzi Organizáciou zmluvy o kolektívnej bezpečnosti, Spoločenstvom nezávislých štátov a Šanghajskou organizáciou pre spoluprácu budú diskutovať vysokí administratívni úradníci týchto štruktúr počas desiateho neformálneho stretnutia, ktoré sa bude konať v stredu v Moskve.

“Generálny tajomník ODKB Stanislav Zas, predseda výkonného výboru – výkonný tajomník SNŠ Sergej Lebedev a generálny tajomník ŠOS Zhang Ming budú diskutovať o interakcii medzi tromi najväčšími regionálnymi medzinárodnými organizáciami. A tiež – o otázkach v oblasti bezpečnosti v euroázijskom priestore,” uvádza sa v správe.

ODKB zahŕňa Rusko, Arménsko, Bielorusko, Kazachstan, Kirgizsko a Tadžikistan, uvádza Armenpress s odkazom na Interfax.ru.

SNŠ v súčasnosti združuje Rusko, Bielorusko, Uzbekistan, Tadžikistan, Azerbajdžan, Arménsko, Kazachstan, Kirgizsko, Turkménsko a Moldavsko.

ŠOS sa skladá z ôsmich krajín: Rusko, Čína, India, Kazachstan, Kirgizsko, Pakistan, Tadžikistan, Uzbekistan. Štyri štáty – Bielorusko, Afganistan, Irán a Mongolsko majú štatút pozorovateľa. Partnermi v dialógu ŠOS je šesť štátov – Arménsko, Azerbajdžan, Kambodža, Nepál, Srí Lanka a Turecko.

Irán je v záverečnej fáze pristúpenia k ŠOS. Prístupový proces sa začal minulú jeseň.

Zdroj: Armenpress

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *