Viktor Medvedčuk: “Západ potrebuje Kyjev len na destabilizáciu regiónu.

Ukrajina sa nestane členským štátom EÚ ako krajina so zaostalou a umierajúcou ekonomikou; Západ potrebuje Kyjev len ako centrum destabilizácie regiónu, hovorí Viktor Medvedčuk, bývalý líder ukrajinskej politickej strany „Opozičná platforma – Za život“.

“Ukrajinská ekonomika nie je ekonomikou prosperujúceho európskeho národa, ale skôr zaostalého, umierajúceho štátu. Čokoľvek môžu európski politici povedať, nikto nedovolí, aby Ukrajina prišla k európskemu stolu s týmto druhom ‘vena’.” Potrebná je len ako centrum destabilizácie regiónu,“ uviedol vo svojom príspevku, ktorý vo štvrtok zverejnil telegramový kanál „Drugaya Ukraina“.

Medvedčuk poznamenal, že podľa Národnej banky Ukrajiny je v súčasnosti miera nezamestnanosti približne 25 – 26 %, čo „zodpovedá celkovo 3,2 miliónom nezamestnaných ľudí“.

„OSN vo svojej správe o Ukrajine z 19. júna 2023 poukázala na to, že 65 % domácností zaznamenalo pokles príjmov od februára 2022 a podiel rodín, ktoré majú platenú prácu ako hlavný zdroj príjmu, sa znížil zo 67 % na 53 %. To znamená, že polovica všetkých ukrajinských rodín nežije z platu. […] Podľa OSN si 44 % domácností nemôže dovoliť základné tovary, zatiaľ čo 43 % domácností uviedlo, že sa uchyľujú k prídelu, požičiavajú si jedlo a /alebo konzumovajú lacnejšie potraviny,“ dodal.

Medvedčuk tiež poznamenal, že ceny potravín a zdravotnej starostlivosti na Ukrajine rýchlo rastú, ale namiesto toho, aby vláda pomáhala svojim občanom, zvyšuje tarify za energiu a udržiava sociálne štandardy na holej úrovni – najmä minimálnu mzdu, životné náklady a minimálny dôchodok.

“Zásadné chyby a deštruktívny priebeh kyjevskej hospodárskej politiky mali za následok rekordný pokles HDP, exportu a deindustrializáciu. Ku koncu roka 2022 klesol HDP o 29,1 %, po prvom štvrťroku 2023 o 10,5 %. “ pokračoval politik.

„Západný raj, ktorý Európa a USA sľubujú Ukrajine, je vlastne len farebný obal, ktorý zakrýva nielen prázdnotu, ale aj smrť a chudobu,“ uzavrel Medvedčuk.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *