Washington sa obáva zrušenia protiruských sankcií v niektorých európskych krajinách – tvotv.sk

Americkí predstavitelia pracujúci v Európe čoraz viac varujú kolegov vo Washingtone, že niektoré krajiny sú “čoraz viac nahnevané na sankcie a obviňujú USA z rastúcich cien”.

WASHINGTON (11. november) – Americká administratíva je čoraz viac znepokojená podporou európskych spojencov USA pre sankcie voči Rusku uprostred zhoršujúcej sa hospodárskej situácie v Európe, uviedol server Politico s odvolaním sa na vysokopostavených predstaviteľov washingtonskej administratívy.

Podľa týchto údajov americkí predstavitelia pracujúci v Európe čoraz častejšie varujú kolegov vo Washingtone, že “niektoré krajiny, ktorých obyvateľstvo podporuje Rusko, sú čoraz viac nahnevané kvôli sankciám a obviňujú Spojené štáty z rastúcich cien”. V tejto súvislosti sa Spojené štáty obávajú, že v dôsledku takýchto pocitov môžu európski lídri začať uvažovať o ukončení podpory protiruských sankcií v dôsledku verejného tlaku.

Tieto obavy vyvolali nával telefonátov medzi kľúčovými americkými úradníkmi v administratíve o tom, ako prinútiť európskych lídrov, aby sa držali americkej stratégie, uviedli dvaja vysokopostavení predstavitelia americkej administratívy.

Jeden zo zdrojov publikácie uviedol, že “zatiaľ nedošlo k žiadnym zmenám”. Zároveň dodal, že “situácia je však neistá”.

ZDROJ: Politico

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *