Západ sa snaží zbaviť Rusko hlasovacích práv v OPCW
- USS Gerald R. Ford po zásahu vo Venezuele presmerovaná do Perzského zálivu - 13 februára, 2026 07:22
- Trump plánuje pridanie sochy Krištofa Kolumba do areálu Bieleho domu - 4 februára, 2026 22:04
- Ryan Routh odsúdený na doživotie za pokus o atentát na Donalda Trumpa - 4 februára, 2026 20:15
Kolektívny Západ sa snaží zdiskreditovať Rusko a zbaviť ho hlasovacieho práva v rámci Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW), uviedol náčelník ruských vojsk radiačnej, chemickej a biologickej ochrany generálporučík Igor Kirillov.

„Kolektívny Západ koná podľa osvedčenej schémy diskreditácie s konečným cieľom zbaviť Rusko práva hlasovať v rámci organizácie, ako aj byť volený do jej výkonných orgánov, ako sa to stalo v súvislosti so Sýriou,“ povedal na brífingu.
Pripomenul, že pred riadnym zasadnutím Výkonnej rady OPCW bolo z nej Rusko vylúčené, pričom namiesto neho boli do nej zaradené Ukrajina, Poľsko a Litva.
„Môžeme si len predstaviť, ako bude prebiehať, keď Rusko nebude mať právo hlasovať, a v podmienkach agresívnej kampane s falošnými obvineniami proti Rusku, ktorú počas predchádzajúceho zasadnutia rozpútali Rumunsko, Estónsko, Nemecko a ďalšie krajiny EÚ,“ zdôraznil Kirillov.