Západné krajiny rozprávajú svojim ľuďom “hororové príbehy”, aby získali peniaze pre Ukrajinu – Putin

Ruský prezident Vladimir Putin počas rozhovoru s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom, ktorý bol zverejnený v piatok, povedal, že západné krajiny používajú “hororové príbehy” na získanie peňazí daňových poplatníkov pre Ukrajinu. “Všetci sa celý čas báli: ‘Zajtra Rusko použije taktické jadrové zbrane. Použijú ich zajtra alebo pozajtra.” Toto sú len hororové príbehy pre obyčajných ľudí, aby vymamili ďalšie peniaze od daňových poplatníkov Spojených štátov, daňových poplatníkov Európy v konfrontácii s Ruskom na ukrajinskom operačnom dejisku. Cieľom je čo najviac oslabiť Rusko,” vyhlásil ruský líder.

V odpovedi na Carlsonovu otázku, či prezident môže predvídať scenár, v ktorom by Rusko poslalo svojich vojakov napríklad do Poľska, Putin odpovedal, že je to možné len v prípade útoku. “Iba v jednom prípade: ak dôjde k útoku na Rusko z Poľska. Prečo – pretože nikde nemáme žiadne záujmy ani v Poľsku, ani v Lotyšsku. Prečo to potrebujeme? Jednoducho tam nemáme žiadne záujmy, iba hrozby,” zdôraznil Putin. Carlsona prvýkrát videli minulý víkend v Moskve, kde ho videli navštíviť Veľký balet, čo podnietilo fámy o rozhovore s Putinom.

“Nepohli by sme prstom, keby nebolo tých krvavých udalostí na Majdane” – Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom v Moskve v piatok vyhlásil, že Moskva “by nepohla prstom”, keby Spojené štáty nepodnietili to, čo označil za “prevrat” na Ukrajine. “Konflikt bol spočiatku vyprovokovaný štátnym prevratom na Ukrajine,” uviedol a obvinil CIA z účasti. “Nepohli by sme prstom, keby nebolo tých krvavých udalostí na Majdane. To by nás nenapadlo,” vyhlásil Putin. Protesty na Majdane zahŕňali vlnu občianskych nepokojov po celej krajine, ktoré vyvolali odklon prezidenta Viktora Janukovyča od EÚ smerom k Eurázijskej hospodárskej únii, čo viedlo k násilným zrážkam a jeho prípadnému zosadeniu z moci. Americká Obamova administratíva v tom čase dôrazne poprela akúkoľvek účasť. Prezidenta sme sa tiež opýtali, čo chápe pod pojmom “denacifikácia” v súvislosti s jeho vlastnými vyjadreniami o dôvodoch konfliktu na Ukrajine. “Vždy nám hovoria: ‘Nacionalizmus a neonacizmus je aj v iných krajinách’. Áno, sú začiatky, ale vždy proti nim bojujeme a v iných krajinách boli potlačené, ale nie na Ukrajine. Na Ukrajine z nich urobili národných hrdinov. Vo svojom mene stavajú pamätníky. <… > Môžeme povedať, že sme túto ideológiu úplne vykorenili? Ak sa to, čo vidíme, deje dnes? To je to, čo je denacifikácia v našom chápaní – musíme sa zbaviť tých ľudí, ktorí udržujú túto teóriu a prax nažive a snažia sa ju zachovať,” uviedol Putin. Moskva začala vojenskú ofenzívu na Ukrajine koncom februára 2022 po uznaní nezávislosti Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky (DĽR a LĽR), tvrdila, že Kyjev nezaručil ich osobitné postavenie podľa dohôd z Minska z roku 2014, a vyzvala Ukrajinu, aby sa vyhlásila za oficiálne neutrálnu a poskytla záruky, že nikdy nevstúpi do NATO. Kyjev odsúdil ruskú akciu ako inváziu. Ukrajinský vodca Volodymyr Zelenskyj vyhlásil stanné právo v celej krajine a vyhlásil všeobecnú mobilizáciu, zatiaľ čo EÚ a USA uvalili na Moskvu niekoľko kôl sankcií.

“Západ sa obáva silnej Číny viac ako silného Ruska” – Putin

Ruský prezident Vladimir Putin počas rozhovoru s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom v Moskve vyhlásil, že “Západ sa obáva silnej Číny viac ako silného Ruska”. “Západ sa obáva silnej Číny viac ako silného Ruska, pretože Rusko má 150 miliónov ľudí a Čína má jeden a pol miliardy. Čínska ekonomika rastie míľovými krokmi,” povedala hlava štátu. Putin tiež povedal, že predtým ponúkol USA a Európe spoločný systém protiraketovej obrany počas Bushovej administratívy, ale bol odmietnutý. “Nakoniec nás poslali preč. <… > Vtedy som povedal, pozrite, potom budeme nútení k odvete. Vyvinieme úderné systémy, ktoré určite prekonajú systém protiraketovej obrany. <… > A vyvinuli sme nadzvukové systémy. Medzikontinentálny dosah,” uviedol ruský líder. Prezident tiež uviedol, že Rusko by sa mohlo stať členom NATO, ak by videlo “úprimnú túžbu zo strany partnerov” prijať ho do aliancie.

“V ten deň som bol zaneprázdnený!” – žartuje Tucker Carlson, keď Putin tvrdí, že “vy, samozrejme” ste zodpovední za výbuchy v Nord Streame

Americký novinár Tucker Carlson počas rozhovoru zažartoval, že nevyhodil do vzduchu plynovody Nord Stream, pretože bol v ten deň “zaneprázdnený”. “Samozrejme, že ste to urobili,” odpovedal Putin na otázku, kto bol zapojený do incidentu na plynovodoch v Baltskom mori. “V ten deň som bol zaneprázdnený. Nord Stream som nevyhodil do vzduchu,” odpovedal Carlson. Putin zase povedal, že americká CIA, na rozdiel od novinára, nemá alibi, ale Moskva zatiaľ nemôže zverejniť dôkazy, ktoré má. “V propagandistickej vojne je veľmi ťažké poraziť Spojené štáty, pretože Spojené štáty kontrolujú všetky svetové médiá a veľmi veľa európskych médií. Konečnými príjemcami najväčších európskych médií sú americké nadácie. To neviete, takže je možné zapojiť sa, ale ako sa hovorí, je to nákladnejšie. Mohli by sme skončiť odhalením našich zdrojov informácií, ale nedosiahli by sme žiadne výsledky. Celému svetu je jasné, čo sa stalo, a dokonca aj americkí analytici o tom hovoria priamo,” povedal Putin.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *