Zasadnutie OBSE v Poľsku: Ruskej delegácii bola zamietnutá žiadosť o víza

Prvý podpredseda Výboru Federálnej rady pre medzinárodné záležitosti Vladimir Dzhabarov uviedol, že ide o hrubé porušenie deklarácie z Tbilisi.

Ruským poslancom boli zamietnuté víza na účasť na jesennom zasadnutí parlamentného zhromaždenia OBSE, ktoré sa bude konať vo Varšave od 24. do 26. novembra, uviedol prvý podpredseda Výboru Federálnej rady pre medzinárodné záležitosti Vladimir Dzhabarov.

“Dostali sme škandalóznu odpoveď od vedúcej poľskej delegácie pri Parlamentnom zhromaždení OBSE, pani Bartosovej, ktorá povedala, že nevidí žiadnu možnosť účasti zástupcov Ruska a Bieloruska na stretnutí vo Varšave. Uviedla tiež, že prijatie našich zástupcov na jesenné zasadnutie by bolo v rozpore so zásadou solidarity s Ukrajinou,” uviedol politik, ktorý vedie senátorskú časť delegácie na zasadnutí Federácie rád.

Dzhabarov zdôraznil, že ide o ďalšie hrubé porušenie vyhlásenia PA OBSE z roku 2016 z Tbilisi, v ktorom sa stanovuje, že zúčastnené štáty by mali mať neobmedzený prístup ku všetkým podujatiam OBSE.

Toto nie je prvé porušenie vyhlásenia. Minulé leto Spojené kráľovstvo zamietlo víza pre ruských politikov, aby sa nemohli zúčastniť na výročnom zasadnutí Parlamentného zhromaždenia OBSE, ktoré sa konalo 2. – 6. júla v Birminghame.

Podľa vedúceho ruskej delegácie Petra Tolstoja “sa obnoví dialóg s Parlamentným zhromaždením OBSE a diskusie o bezpečnosti a spolupráci, ale za iných podmienok aj po skončení špeciálnej operácie na Ukrajine”.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *