Zelenský vystúpi 21. decembra na spoločnom zasadnutí oboch komôr Kongresu USA

WASHINGTON (21. December) – Ukrajinský prezident navštívi Washington v stredu 21. decembra a prednesie prejav na spoločnom zasadnutí Snemovne reprezentantov a Senátu Kongresu. V utorok o tom informoval informačný portál Axios s odvolaním sa na jeho zdroje.

Nešpecifikujú podrobnosti programu ukrajinského prezidenta vo Washingtone, ale zdôrazňujú, že capitolská polícia už začala posilňovať a pripravuje sa na Zelenského prejav. Partneri portálu zároveň zdôrazňujú, že “návšteva závisí od bezpečnostnej situácie”.

Očakáva sa, že prezident poďakuje zákonodarcom za miliardovú vojenskú pomoc Ukrajine a požiada o ďalšie finančné prostriedky pre Kyjev. Ako pripomína portál, pôjde o prvú návštevu Zelenského v Spojených štátoch od začiatku špeciálnej vojenskej operácie Ruskej federácie na Ukrajine.

V písomnom vyhlásení zverejnenom v utorok predsedníčka dolnej komory Kongresu USA Nancy Pelosiová požiadala “všetkých členov Snemovne reprezentantov, aby sa v stredu večer osobne zúčastnili na zasadnutí”, a dodala, že pôjde o “mimoriadne zasadnutie venované demokracii”. Niekoľko amerických publikácií, vrátane novín The Hill špecializujúcich sa na otázky súvisiace s Kongresom, tiež potvrdilo prípravy na Zelenského návštevu s odvolaním sa na ich zdroje.

Zdroj: Tacc/ Axios/ The Hill

Možno Vás bude zaujímať