Nemecko: „99 balónov na znak občianskej neposlušnosti“ – Protivojnoví aktivisti vypustili 99 balónov v Berlíne počas vojnového cvičenia NATO

Protivojnoví aktivisti zorganizovali v stredu kampaň „99 Luftballons gegen Airdefender23“ (99 balónov proti Airdefender23) a mierové vystúpenie na berlínskom námestí Mariannenplatz ako „znak občianskej neposlušnosti proti prípravám na vojnu“.

Počas rozsiahleho vojnového cvičenia NATO „Airdefender23“ bolo cieľom podujatia podporiť mier spoločným tancom a vypustením 99 balónov ako symbolu proti prezbrojovaniu a vojnovým hrám. Obyvatelia dôrazne odmietajú tento vojenský manéver a vyjadrujú obavy z jeho environmentálnych a spoločenských nákladov v súčasnej politickej situácii.

Považujú to za politicky riskantné úsilie. „Vypustili sme 99 balónov na znak občianskej neposlušnosti proti prípravám na vojnu, proti militarizácii a zbrojeniu, vyzývali sme, aby ľudia robili obštrukcie na území, kde majú vzlietať lietadlá,“, vysvetlil hlavný organizátor podujatia.

Aby miestni obyvatelia vyjadrili svoj nesúhlas s prezbrojením a vojnovou mobilizáciou v celej Európe, zorganizovali živý a rôznorodý rave (tanec) a mierový festival, ktorý slúžil ako silná demonštrácia za mier a odzbrojenie.

“Áno, prerušenie leteckých manévrov a vyslanie signálu pre mier proti prezbrojovaniu, vojne a vojenskej eskalácii, ktorá tu v súčasnosti prebieha,” dodal organizátor podujatia. Bojového cvičenia NATO sa zúčastňuje viac ako 25 krajín, 10 000 vojakov a viac ako 250 bojových lietadiel, ktoré trénujú na potenciálne konflikty s „veľkou východoeurópskou mocnosťou“.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *