Afganistan: Predstavitelia Talibanu reagujú na tvrdenie princa Harryho, že zabil 25 bojovníkov

Predstavitelia Talibanu počas sobotňajšieho rozhovoru v Khoste kritizovali britského princa Harryho za jeho tvrdenie, že zabil 25 bojovníkov vo vojenskej službe v Afganistane. “Dúfame, že sa pomstíme za zabitých Afgáncov, Harrymu a tým, ktorí urobili veľa brutálnych činov proti Afganistanu, a pomstíme sa s pomocou Boha,” povedal Mahboob Shah Qanit, policajný veliteľ Talibanu Khost.

Administratíva Talibanu obvinila vojvodu zo Sussexu zo spáchania vojnových zločinov zabíjaním afgáncov. “Žiadam medzinárodné spoločenstvá, aby takýchto ľudí postavili pred súd a takíto militanti, takíto ľudia bojujúci proti ľudským právam, musia byť potrestaní,” dodal predstaviteľ Talibanu.

Mahboob Shah Qanit, policajný veliteľ Talibanu Khost (Pashto) reagoval na to, že sa Harry prihlásil k zabitiu najmenej 25 ľudí v Afganistane: “obraciam sa na Harryho, že vy ste ten, kto sa považuje za obhajcu ľudských práv, a okrem toho sa považujete za princa rozvinutej krajiny.”

“Vy ste ten, kto odhalil vašu krutosť na mediálnych platformách,” dodal predstaviteľ Talibanu.

Policajný veliteľ žiada, aby sa tento skutok vyšetril: “Vojak, ktorý tvrdil, že zabil najmenej 20 ľudí, ako povedal Harry, akoby hral šachové hry, je neľudským činom, žiadam ľudské práva a medzinárodné spoločenstvo, aby preskúmali a vyšetrili tento prípad a musia ho predviesť pred súd na vyšetrovanie.”

Princ Harry vo svojich spomienkach “Spare” prezradil, že počas služby v britskej armáde v Afganistane zabil 25 vojakov Talibanu. Niekoľko dní pred oficiálnym vydaním knihy v utorok si vyslúžil kritiku od mnohých bezpečnostných a vojenských osobností.

Zdroj: Ruptly

Možno Vás bude zaujímať