Americký admirál o najväčšej hrozbe- “Čína nás predbieha”. Americkú odstrašovaciu silu prirovnal k potápajúcej sa lodi – tvotv.sk

Náčelník amerického strategického veliteľstva, admirál Charles Richard, varoval, že Čína vyvíja jadrové zbrane oveľa rýchlejšie ako USA, uvádza CNN.

Pentagon už roky varuje pred čínskym vojenským posilňovaním a vývojom jadrových zbraní, no Richardovo vyhlásenie podľa americkej televízie vykresľuje situáciu ako oveľa závažnejšiu, ako čo iní americkí predstavitelia predtým verejne prezentovali.

Na stredajšom stretnutí za zatvorenými dverami prirovnal odstrašovanie USA voči Číne k pomaly sa potápajúcej lodi.

“Klesá to pomaly, ale potápa sa, pretože v podstate aplikujú schopnosti v praxi rýchlejšie ako my” – povedal šéf velenia, ktoré dohliada na americký program jadrových zbraní.

“Vzhľadom na spôsob, akým sa tieto krivky ďalej pohybujú, nebude záležať na tom, aký dobrý je náš operačný plán alebo akí dobrí sú naši velitelia, alebo aké kvalitné sú naše sily, nebudeme ich mať dosť”, – povedal Richard podľa včerajšieho oznámenia amerického ministerstva obrany.

Administratíva prezidenta USA Josepha Bidena opakovane označila Čínu za hlavného globálneho konkurenta USA a varovala pred rozvojom ich vojenských a jadrových zbrojných programov, uvádza sa v sérii politických dokumentov súvisiacich s obrannou a vojenskou stratégiou USA, zverejnených koncom októbra, informuje CNN.

Zdroj: CNN/novosti.rs

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *