(PRÁVE SA STALO): Začalo sa mimoriadne zasadnutie vlády Srbska: Prezident predkladá správu o situácii v Kosove a Metohiji

O 10.00 h sa v PALÁCII Srbska začalo mimoriadne rokovanie vlády o situácii v Kosove a Metohiji, na ktorom sa zúčastňuje aj prezident Srbska Aleksandar Vučić.

Prezident predloží členom vlády správu o rokovaniach s predstaviteľmi Srbov z Kosova a Metohiji, ktorí oznámili odchod zo všetkých prištinských inštitúcií z dôvodu najnovších krokov premiéra dočasných prištinských inštitúcií Albina Kurtiho.

Po rokovaní vlády sa prezident Vučić stretne s čínskym veľvyslancom Chen Bo a následne s ruským veľvyslancom v Srbsku Aleksandarom Bocanom Harčenkom, po ktorom sa porozpráva aj s patriarchom Srbskej pravoslávnej cirkvi Porfirim v patriarcháte.

Vo Zvečane sa na poludnie stretnú politickí predstavitelia Srbov z Kosova a Metohije, kde sa budú zaoberať návrhom politickej strany “Srbska lista” a predsedu Gorana Rakića zvážiť opustenie všetkých kosovských inštitúcií na severe Kosova.

Včera večer prezident Vučić hovoril s osobitným vyslancom Európskej únie pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou Miroslavom Lajčakom o situácii v Kosove a Metohiji a k ​​takmer päťhodinovému stretnutiu sa krátko po začatí pripojil aj minister zahraničných vecí Srbska, Ivica Dacić.

Zdroj: Novosti.rs

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *