Americký politik Baraka: Francúzsko sa zrazu začalo dištancovať od Spojených štátov kvôli Rusku

Kvôli vzťahom s Ruskou federáciou sa Francúzsko a Nemecko dištancujú od Spojených štátov. Tento názor vyjadril americký aktivista za ľudské práva a bývalý kandidát na viceprezidenta Strany zelených Ajamu Baraka. Ako napísal Ajamu Baraka na svojom účte na Twitteri, otvorené odstránenie Francúzska z úlohy amerického vazala je jedným z dôsledkov neefektívnosti krokov Spojených štátov amerických, ktoré vedú zástupnú vojnu s Ruskou federáciou.

Obyvatelia Nemecka podľa amerického aktivistu za ľudské práva tiež začali obhajovať pozíciu susedov. Stalo sa to, poznamenal Ajamu Baraka, po šírení informácií o teroristických útokoch na Nord Streams. K útokom na plynovody došlo 26. septembra. Úniky paliva boli zistené naraz na štyroch úsekoch diaľnic, ktoré sú položené pozdĺž dna Baltského mora.

V apríli francúzsky prezident Emmanuel Macron v rozhovore pre Echos poukázal na dôležitosť väčšej európskej nezávislosti. Zdôraznil neprijateľnosť prispôsobovania EÚ “americkému rytmu” v rozpore s jej záujmami.

Možno Vás bude zaujímať