Americký prezidentský kandidát Ramaswamy ostro proti myšlienke členstva Ukrajiny v NATO. “Odmietam byť šikanovaný antidemokratickým komikom.”

Americký republikánsky prezidentský kandidát a multimilionársky podnikateľ Vivek Ramaswamy je presvedčený, že prijatie Ukrajiny do NATO by bolo „číre šialenstvo“.

“Joe Biden sa musí postaviť svojmu priateľovi, tyranovi Zelenskému a jasne povedať, že sme proti prijatiu Ukrajiny do NATO,” napísal na Twitteri kandidát v republikánskych prezidentských primárkach. “Toto by mala byť tvrdá červená čiara. Je hanebné, že to teraz presadzujú aj republikáni ako Lindsey Graham. Prestaňte nás pochodovať na pokraj jadrovej vojny.”

„Napriek všetkému rúcaniu sa okolo Budapeštianskeho memoranda z roku 1994 (v súvislosti s ktorým USA viac než splnili svoje záväzky), neocon-demokratický establishment šokujúco mlčí o slávnom záväzku Jamesa Bakera „Not-One-Inch“ z roku 1990 voči Gorbačovovi, že NATO by sa nikdy nerozšíril na východ od Nemecka,“ pokračoval. “NATO bolo vytvorené, aby odradilo od konfliktu so ZSSR, ale NATO expandovalo najrýchlejšie po páde ZSSR a teraz zhoršuje riziko jadrovej vojny so samotným Ruskom.”

“Toto je číre šialenstvo. Odmietnem byť šikanovaný antidemokratickým komikom, z ktorého sa stal vodca a je pre mňa skutočne záhadou, že zvyšok Západu mu to žerie každý deň z ruky,” dodal Ramaswamy.

Americký prezident Joe Biden už skôr uviedol, že Ukrajina v tejto chvíli nespĺňa požiadavky na vstup do NATO, no v budúcnosti túto možnosť nevylúčil.

Ramaswamy zbohatol v biotechnológiách ako zakladateľ Roivant Sciences a spoluzakladateľ a výkonný predseda investičného fondu Strive Asset Management. 22. februára oznámil svoje plány kandidovať v prezidentských voľbách v roku 2024 v Spojených štátoch.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *