Biden sa pripravuje na začatie kampane pred voľbami, ktoré sa uskutočnia v roku 2024.

Podľa novín The Hill môže v apríli oficiálne oznámiť svoju kandidatúru.

WASHINGTON (8. január) – Americký prezident Joe Biden sa pripravuje na začatie svojej volebnej kampane pred ďalšími prezidentskými voľbami, ktoré sa budú konať v Spojených štátoch v roku 2024.

Podľa novín americký prezident a jeho pomocníci pracujú na detailoch budúcej kampane a Biden môže vyhlásiť svoj zámer bojovať za znovuzvolenie v nadchádzajúcich týždňoch, pravdepodobne vo februári. Oficiálne oznámenie o svojej kandidatúre, podľa jedného zo zdrojov The Hill, demokrat môže urobiť v apríli.

“Myslím si, že v tejto chvíli je to otázka času. <… > Otázkou naozaj nie je, či bude kandidovať,” povedal jeden z prezidentových podporovateľov. Ako noviny poznamenávajú, zámer začať volebnú kampaň sa začal formovať, aj keď niektorí demokrati naďalej pochybujú o tom, že Biden bude kandidovať na druhé funkčné obdobie. V podstate tieto pochybnosti súvisia s vekom prezidenta, ktorý minulý rok dovŕšil 80 rokov.

Podľa The Hill Biden diskutoval o možnej účasti na ďalších prezidentských voľbách s členmi svojej rodiny počas dovolenky na ostrove Santa Cruz (Americké Panenské ostrovy) koncom decembra – začiatkom januára.

Začiatkom decembra náčelník štábu Bieleho domu Ron Klein uviedol, že americký vodca urobí konečné rozhodnutie o svojej kandidatúre na post hlavy štátu na druhé funkčné obdobie po novoročných sviatkoch. Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierre, ktorá neskôr komentovala Kleinove slová, poznamenala, že “prezident má v úmysle zúčastniť sa volieb, prediskutuje to so svojou rodinou a s najväčšou pravdepodobnosťou urobí rozhodnutie začiatkom roka 2023”.

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať