Boris Johnson odstúpil z boja o post premiéra, aby nestratil milióny príjmov – tvotv.sk

LONDÝN, 6. novembra – Boris Johnson stiahol v októbri svoju kandidatúru za predsedu vládnucej Konzervatívnej strany vo Veľkej Británii a premiéra, aby nestratil príjem 10 miliónov libier (11,3 milióna dolárov) ročne z verejných prejavov a predaja memoárov, informovali v nedeľu noviny The Observer s odvolaním sa na zdroje v zábavnom priemysle.

Podľa partnerov publikácie, Johnson od svojho odstúpenia z funkcie predsedu britskej vlády v júli tohto roku rokuje s hollywoodskou talentovou agentúrou Endeavour a jej dcérskou spoločnosťou Harry Walker Agency (HWA) na tému plateného verejného prejavu. Ako je uvedené v článku, medzi klientmi HWA sú napríklad bývalí americkí prezidenti Bill Clinton a Barack Obama či americká tenistka Serena Williamsová.

Zdroje pre The Observer uviedli, že šéf Endeavouru, americký podnikateľ Ari Emanuel, varoval Johnsona, že jeho možná strata v boji o post premiéra s Rishi Sunakom, by negatívne ovplyvnila príjmy z jeho budúcich prejavov a mohli by klesnúť o polovicu. V dôsledku toho, ako sa uvádza v článku, sa Johnson rozhodol nepokúšať sa vrátiť na Downing Street a 42-ročný bývalý minister financií Sunak bol vyhlásený za predsedu vlády.

Zástupca Johnsona v reakcii na zverejnené informácie odmietol takéto predpoklady a poznamenal, že finančné dôvody nemajú žiadnu váhu a sú “úplne nedôležité” pri rozhodovaní.

Zdroj: The Observer

Možno Vás bude zaujímať