Dnes o 12:00 hod. veľké verejné zhromaždenie v severnej časti Kosovskej Mitrovice – tvotv.sk

KOSOVSKÁ MITROVICA (06.11.2022) – V Severnej časti Kosovskej Mitrovice sa dnes napoludnie uskutoční veľké verejné zhromaždenie pri Pamätníku princa Lazara. Pri pamätníku je už postavené pódium, z ktorého sa budú rečníci prihovárať. Celá Kosovská Mitrovica je vyzdobená srbskými vlajkami a na neďalekej budove je v celej dĺžke natiahnutá srbská trikolóra.

“Bratia a sestry, zídeme sa na verejnom zhromaždení v Kosovskej Mitrovici o 12. hodine, pred pamätníkom cára Lazara, odkiaľ jedinečne a jednomyseľne povieme Európe a svetu, že našou jedinou krajinou je Srbsko a prezident Aleksandar Vučić! Ukážme, ako veľmi milujeme Srbsko. Vlajky na oknách!!!” – uviedla politická strana “Srpska lista” na Facebooku.

Po celej dĺžke promenády, od kruhového objazdu, kde je osemmetrová bronzová postava princa Lazara s prstom ukazujúcim smerom na Gazimestan, vejú srbské vlajky, ktoré zdobia aj okná a balkóny okolitých budov.

Vlajky vrátane tých s nápisom „Toto je Srbsko“ umiestnili aj v ďalších mestách na severe Kosova.

Predstavitelia “Srpskej listi” pozvali všetkých občanov, Srbov, ale aj Bosniakov, Goranov a všetkých ostatných, ktorí vnímajú Srbskú republiku ako svoju vlasť, aby prišli a boli súčasťou tohto veľkého celonárodného, ​​pokojného a demokratického protestu.

Predstavitelia Srbov na severe Kosovskej republiky sa v sobotu rozhodli opustiť všetky politické inštitúcie dočasných prištinských inštitúcií z dôvodu najnovších krokov Prištiny a porušenia bruselskej dohody, kým Priština nestiahne rozhodnutie o novej registrácii kosovských ŠPZ, nevytvorí Združenie srbských obcí, a nezačne rešpektovať ďalšie dohody dosiahnuté v rámci dialógu medzi Belehradom a Prištinou.

Zdroj: TV Pink

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *