Britská veľvyslankyňa Bronnert bola dnes na ministerstvo zahraničných vecí v Moskve. Pred budovou ju čakali protestujúci. Pred novinármi “utiekla” – tvotv.sk

Britská veľvyslankyňa v Rusku Deborah Bronnert prišla vo štvrtok na ministerstvo zahraničných vecí v Moskve. Na záberoch je vidieť, ako Bronnertovo auto prichádza a diplomatka vstupuje do budovy ruského ministerstva zahraničných vecí, zatiaľ čo vonku sa konal protest. Je vidieť, ako demonštranti skandujú: “Británia je teroristická krajina.”

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová v stredu oznámila, že Moskva si predvolá britskú veľvyslankyňu a poskytne jej dôkazy o zapojení Británie do sabotáže plynovodov Nord Stream a útoku v Sevastopolskom zálive.

“Samozrejme, niet pochýb o zapojení britských spravodajských služieb do teroristického útoku na základňu čiernomorskej flotily v Sevastopole 29. októbra a do sabotáže plynovodov Nord Streams,” povedala Zacharovová.

Dnešné predvolanie britskej veľvyslankyne na Ministerstvo zahraničných vecí RF. Pred novinármi “utiekla”:

Deborah Bronnert zostala v budove ruského diplomatického oddelenia viac ako pol hodiny. Britská veľvyslankyňa v Moskve odmietla informovať tlač po návšteve ruského ministerstva zahraničných vecí, kde bola predvolaná z dôvodu účasti britských špecialistov na príprave útokov Kyjeva na Sevastopol, uvádza agentúra TACC.

Vonku čakalo na veľvyslankyňu asi 20 novinárov a kameramanov, ale diplomatka rýchlo pristúpila k svojmu autu a odišla.

Zdroj: agentúra Ruptly, agentúra TACC

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *