Čína môže mať v nasledujúcich 10 rokoch najväčšiu ekonomiku na svete – tvotv.sk

Existuje vysoká pravdepodobnosť, že Čína sa v nasledujúcich 10 rokoch z hľadiska ekonomických ukazovateľov môže stať prvou krajinou na svete.

Podľa “Armenpress” bol tento názor vyjadrený výkonným riaditeľom Centra pre finančné štúdie čínskej univerzity Xiamen, profesorom Wang Wengom na online stretnutí s novinármi.

“Iniciatíva Jedno pásmo, jedna cesta je jednou z priorít Číny. Prezident Si Ťin-pching vo svojom prejave na XX. zjazde komunistickej strany zdôraznil význam tejto iniciatívy. Podľa neho je táto iniciatíva aj plánom rozvoja Číny na nasledujúcich päť rokov.

Podľa Wang Wena bude iniciatíva “Jedno pásmo, jedna cesta” v budúcnosti jediným zameraním čínskej diplomacie.

“Čína je teraz druhou najväčšou ekonomikou na svete a je vysoká pravdepodobnosť, že v nasledujúcich 10 rokoch to bude prvá. S tým všetkým sa však Čína nesnaží o hegemóniu, ale verí, že by sa mala podeliť o svoje úspechy a spôsoby, ako ich dosiahnuť s ostatnými krajinami sveta,” zdôraznil.

Iniciatíva “Jedno pásmo, jedna cesta” patrí čínskemu prezidentovi Si Ťin-pchingovi, ktorý na základe Veľkej hodvábnej cesty navrhol vytvoriť Veľkú hodvábnu cestu XXI storočia a nazval ju “Jedno pásmo, jedna cesta”. Si Ťin-pching to prvýkrát povedal v roku 2013 počas svojej návštevy Kazachstanu.

Zdroj: Armenpress

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *