Dnes bude v Michalovciach Káčer a Naď. Čo chcú občanom povedať?

Dočasne poverení ministri (Rastislav Káčer, minister zahraničných vecí a Jaroslav Naď, minister obrany) dnes cestujú na východ, konkrétne do Michaloviec a blízkeho okolia. Oznámili to na svojej sociálnej sieti Facebook a priložili k tomu pozvánku na stretnutie s občanmi.

“S ministrom Rastislavom Káčerom cestujeme na východ, radi sa s Vami stretneme. Dnes to bude príjemne nabité: špeciálne sa teším na návštevu Pavloviec nad Uhom, kde som vyrastal a kde mám krásne spomienky na detstvo. Čakajú nás tiež stretnutia s predstaviteľmi samospráv a miestnej štátnej správy z Michaloviec a Sobraniec, s dobrovoľníkmi, s odbornou komunitou z oblasti obrany a bezpečnosti, s dekanom Leteckej fakulty TUKE, s milovníkmi vojenskej histórie, návšteva našich vojenských základní v Michalovciach, no a na záver aj diskusia s verejnosťou. Veľmi sa teším, sú to vždy užitočné stretnutia,” uviedol dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď a dodal, že hovoriť budú o tom “ako nás zmenil a čo priniesol rok vojny Ruska proti Ukrajine, prečo je dôležité vytrvať v pomoci a čo znamená pomáhať napadnutej susednej krajine pre Slovensko.”

Gen. v.v. Jozef Viktorín, expert na vojenskú diplomaciu a legislatívu, predseda Odborného tímu pre obranu v hnutí REPUBLIKA sa pýta, čo títo dvaja chcú ľuďom vôbec povedať? “Ako „vytvárajú pracovné príležitosti“ opravou vojenskej techniky z Ukrajiny? Alebo im vysvetlia, že prečo ich, občanov, ohrozujú svojimi rozhodnutiami, ktoré sú značne nekompetentné?”

Na fotografii: gen.v.v. Jozef Viktorín a Jaroslav N

Gen. v.v. Jozef Viktorín dodáva, že dnes vidíme nemohúcnosť „matovičovských“ koaličníkov, ich neschopnosť a politikárčenie. Podľa jeho názoru, aby prekrývali svoj antitalent, tak sa vydávajú na turné. “Veď ako nazvať iniciatívu odvolaného Naďa a odvolaného Káčera, ktorí sa rozhodli diskutovať v Michalovciach? Ešte raz sa pýtam, čo chcú ľuďom povedať? Alebo je to akcia primárne GLOBSECu, ktorý si donesie „vlastných divákov“ a iba si spraví domácu úlohu?,” reaguje gen.v.v. Viktorín.

Nedajte sa týmito “mierotvorcami” oklamaťupozorňuje Viktorín

“Ľudia by sa týmito „mierotvorcami“ nemali dať oklamať. Oni si iba chcú kúpiť budúcnosť a hlavne po niekoľkýkrát prekabátiť občana. Chcú klamať, vytvárať priestor na vojnové dobrodružstva a zaťahovať Slovensko viac a viac do konfliktu. Netreba im veriť. Na druhej strane som rád, že odvolaný minister Káčer po návšteve Indie bude vedieť, kde sú Michalovce a možno si tam aj zabehá ako v Hyde Parku v Londýne,” doplňuje gen.v.v. Viktorín.

“Verím, že ľudia im jasne ukážu, že chcú mier a nie vojnu” – reaguje v závere Viktorín

“Verím, že im ukážu, že chcú žiť svoj život a nie počúvať propagandistov z mimovládok, ktorí predstierajú relevanciu, kupujú si mediálnu slávu a hľadajú politickú podporu u ľudí, ktorým nadávajú a nevážia si ich,” uzatvára Jozef Viktorín, expert na vojenskú diplomaciu a legislatívu, predseda Odborného tímu pre obranu v hnutí REPUBLIKA .

Možno Vás bude zaujímať