Dodik odkázal americkému veľvyslancovi: “Aj ty odídeš”

Medzi prezidentom Republiky srbskej (súčasť Bosny a Hercegoviny) a veľvyslanectvom USA iskrilo po kritike Dodikovho prejavu, ktorým zložil prísahu.

“Americký veľvyslanec je naším hosťom a jedného dňa odíde ako mnohí pred ním”, uviedol na Twitteri prezident Republiky srbskej Milorad Dodik.

Dodik tak reagoval na kritiku veľvyslanectva USA, ktoré po jeho príhovore pri prísahe uviedlo, že “secesionistická rétorika je nebezpečná, nezodpovedná a proti Daytonu”.

Konkrétne, keď sa prezident Republiky srbskej ujal úradu v Banja Luke, uviedol, že ak sa niekto dotkne majetku tohto subjektu, navrhne, aby bola Republika srbská oddelená od Bosny a Hercegoviny.

Veľvyslanectvo USA vtedy reagovalo, že krajina vždy podporovala a bude naďalej podporovať územnú celistvosť, zvrchovanosť a multietnický charakter Bosny a Hercegoviny. A ako táto diplomatická misia povedala televízii N1, “práve kvôli takýmto vyhláseniam bol Milorad Dodik sankcionovaný Spojenými štátmi”.

“Pri všetkej úcte k Spojeným štátom ako veľmoci a ich úlohe vo svete je úplne nevhodné, aby veľvyslanec Michael Murphy určoval, ako by sme sa mali správať a čo môžeme povedať,” napísal na Twitteri prezident Republiky srbskej Milorad Dodik.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať