Escobar: Kosovský premiér má iba dva dni na to, aby reagoval na naše požiadavky

Osobitný vyslanec USA pre západný Balkán Gabriel Escobar dnes povedal, že kosovský Albin Kurti má dva dni na to, aby reagoval na požiadavky EÚ a Spojených štátov. Novinárom v Prištine povedal, že spolu s osobitným vyslancom EÚ pre dialóg Miroslavom Lajčákom budú v piatok informovať verejnosť o tom, či došlo k pokroku alebo nie. Kurti je povinný vyjadriť sa k otázke volieb na severe, k tomu, že Ohrid nemá plán B a že dohoda sa musí realizovať, dodal Escobar.

Kurti má plán ZSO, ale skrýva ho

Osobitný vyslanec USA pre západný Balkán Gabriel Escobar dnes povedal, že premiér Albin Kurti má návrh štatútu Spoločenstva srbských obcí (ZSO), ale skrýva ho. Novinárom v Prištine povedal, že návrh zákona by mala vláda v Prištine okamžite predložiť a že USA a EÚ očakávajú, že tak čoskoro aj urobí. Podľa neho, ak Belehrad a Priština nedodržiavajú bruselskú dohodu, znamená to, že odmietajú EÚ.

Escobar a Lajčák sú v Prištine od pondelkového večera.

Ak v dnešnej dobe máte možnosť a nerobí Vám problém niekomu pomôcť a podporiť ho v jeho činnosti, prosím, podporte TV OTV. Naším úprimným želaním je pre Vás vysielať každý deň, byť aktuálni a poskytovať  nové vysielacie formáty (ktoré už teraz máme pre Vás prichystané). Budeme vďační za akúkoľvek čiastku, ktorá nezaťaží Váš rodinný rozpočet.  Ak takéto možnosti nemáte, iba nás prosím  sledujte, čítajte, náš obsah nebudeme v žiadnom prípade nikomu obmedzovať, bude voľne dostupný pre každého.  Tešíme sa Vašej priazni. Ďakujeme za akúkoľvek pomoc.

— S úctou Lenka Zlatev (zakladateľka a moderátorka TV OTV)

IBAN: SK64 8330 0000 0025 0190 0444

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Správa pre príjemcu: Dar

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *