Európska únia nie je spokojná s energetickou politikou Washingtonu

NEW YORK (30. november) – Európske krajiny začínajú byť rozčarované z energetickej politiky USA a obviňujú Washington, že „priživuje“ energetickú krízu. Informoval o tom v utorok denník The Wall Street Journal. 

Väzby Európy so Spojenými štátmi sa „začínajú oslabovať“ kvôli ich politike v energetickom sektore. Európska únia sa domnieva, že kroky Washingtonu neprispievajú k riešeniu energetickej krízy v EÚ, ktorá zasahuje európsky priemysel.

Nespokojnosť európskych krajín spôsobujú najmä ceny amerického skvapalneného zemného plynu, ktoré sú oveľa vyššie ako náklady ruských energetických zdrojov, čo vrhá tieň na vzťahy medzi EÚ a Washingtonom. Publikácia uvádza, že ekonomické a geopolitické obavy Európy sa stanú hlavnými témami rokovaní počas návštevy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vo Washingtone.

Macron odcestoval v utorok do Washingtonu na päťdňovú návštevu, kde má rokovať s americkým prezidentom Joeom Bidenom. John Kirby, koordinátor strategickej komunikácie Rady národnej bezpečnosti Bieleho domu, v stredu uviedol, že francúzsky líder navštívi v stredu centrálu NASA s americkou viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Bilaterálne stretnutie Macrona a Bidena je naplánované na štvrtok. 

Zdroj: The Wall Street Journal

Možno Vás bude zaujímať