FRANCÚZSKO NEPOPRELO POUŽITIE SVOJICH SATELITOV NA PRIESKUM V PROSPECH UKRAJINY

Hovorkyňa francúzskeho ministerstva zahraničných vecí Anne-Claire Legendre nepotvrdila ani nepoprela informácie o využívaní francúzskych prieskumných satelitov Ukrajinou. Vyhla sa odpovedi vo vysielaní francúzskeho televízneho kanála LCI.

Televízny moderátor požiadal Legendre, aby sa vyjadrila k vyhláseniu prvého zástupcu vedúceho ruskej delegácie Konstantina Voroncova na zasadnutí prvého výboru Valného zhromaždenia OSN. Varoval, že civilná a komerčná vesmírna infraštruktúra Spojených štátov a ich spojencov sa využíva na vojenské účely a mohla by byť zasiahnutá.

“Všetky obvinenia z Ruska by sa mali brať s veľkou opatrnosťou, s veľkým skepticizmom,” odpovedala francúzska diplomatka.

Rovnakú tému nastolili noviny Le Figaro. Ich zdroj uviedol, že Hlavné riaditeľstvo pre vonkajšiu bezpečnosť Francúzska vyslalo na Ukrajinu 50 svojich špecialistov. Budú školiť kolegov, aby používali satelity na získavanie spravodajských informácií.

Ruský plukovník vo výslužbe Viktor Litovkin predtým povedal, že slová Konstantina Voroncova boli predovšetkým varovaním pre amerického podnikateľa Elona Muska. Jeho satelitný systém Starlink funguje pre Ukrajinu. Nie je ťažké zničiť takéto satelity. Na tento účel sú vhodné napríklad raketové systémy S-500.

ZDROJ: LCI/Geopolitica

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *