FSB zatkla teroristickú bunku v Dagestane, ktorá financovala a vyzbrojila útočníkov v Crocus City Hall

Členovia teroristickej bunky cudzincov so sídlom v Dagestane, ktorí financovali a vyzbrojili teroristov, ktorí zaútočili v Crocus City Hall a pripravovali teroristický útok v Kaspijsku, boli zadržaní, uviedla tlačová služba FSB pre agentúru TASS.

“Pobočka Federálnej bezpečnostnej služby Ruska (FSB) v Dagestanskej republike 31. marca potlačila činnosť teroristickej bunky pozostávajúcej zo štyroch cudzincov, ktorí pripravovali teroristický čin na verejnom mieste v Kaspijsku,” uviedla tlačová služba.

“Zistilo sa tiež, že zadržaní militanti sa priamo podieľali na financovaní a poskytovaní nástrojov teroru páchateľom teroristického útoku z 22. marca v Crocus City Hall na predmestí Moskvy.” Tlačová kancelária dodala, že podľa FSB “zločinci si v Dagestane vyhliadli miesto, vyrobili improvizované výbušné zariadenie a zaobstarali automatické zbrane”.

Bezprostredne po teroristickom útoku plánovali opustiť Rusko. Predtým Národný protiteroristický výbor informoval, že v noci na 31. marca špeciálne jednotky FSB vykonali razie vo viacerých bytoch v Machačkale a Kaspijsku a zatkli ozbrojené osoby zapojené do teroristických aktivít. Ráno boli zadržaní traja militanti. Vyšetrovatelia u nich zhabali automatické zbrane, muníciu a pripravené improvizované výbušné zariadenie. 

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *