Gen.v.v. Jozef Viktorín: Odvolaný minister Naď asi nevie, že ho odvolali. Hľadá cestu ako zaslať Ukrajine stíhačky Mig-29.

Gen.v.v. Jozef Viktorín (hnutie REPUBLIKA) reagoval na plány odvolaného ministra obrany Jaroslava Naďa dodať uzemnené MIG-y Ukrajine.

“Odvolaný minister “vojny” asi nevie, že ho odvolali <…> stále robí to, čo nikto okrem neho a jeho partičky nechce. Hovorím o stíhačkách Mig-29, ktoré tento odvolaný minister chce dať na Ukrajinu a hľadá cestu a spôsoby ako to urobiť a čaká na to, čo mu povedia spojenci. Vy nečakajte na to, čo Vám povedia spojenci, vy sa riaďte tým, čo si želá občan Slovenskej republiky a čo je dôležité pre jeho bezpečnosť a toto jeho bezpečnosť iba narúša, vťahujete ho bližšie k vojne a vojnovému konfliktu “ uviedol gen.v.v. Jozef Viktorín.

Viktorín pripomenul Naďovi aj to, že jeho kompetencie ministra sú výrazne obmedzené.

“Ak ste na to zabudli, ja Vám to ešte raz pripomínam,” dodal Viktorín.

“Na Ukrajinu ako bezpečnostné riziko pre Slovenskú republiku sme Vás v minulosti upozorňovali ale tvrdili ste, že Ukrajina nie je problém. Tí Vaši súkmeňovci tvrdili, že nie, Ukrajina nebude bezpečnostným rizikom ani v strednodobom ani dlhodobom horizonte pre Slovenskú republiku. A pozrite sa, čo sa tam teraz deje. Vitajte v realite pán minister,” dodal na záver gen. v. v. Jozef Viktorín (hnutie REPUBLIKA).

Možno Vás bude zaujímať