Heger si budúcu spoluprácu vie predstaviť iba s demokratmi. Viktorin reaguje: “Myslíte Dzurindu, za ktorého vlády sa začalo na Slovensku rabovať?”

Premiér SR Eduard Heger dnes vymenoval, s kým si nevie predstaviť budúcu spoluprácu pre budovanie lepšieho Slovenska. Na svojom účte na sociálnej sieti Facebook sa vyjadril, že “demokrati s demokratmi”, iná cesta podľa neho nie je.

Heger dodal, že “tí, čo uznávajú hodnoty demokracie sa nemôžu spájať s tými, ktorí touto hodnotou pohŕdajú.”

Podľa Hegera je “spolupráca s Ficom či Dankom neprijateľná”. Spoluprácu odmietol aj s hnutím Republika, ĽSNS a stranou HLAS.

“Partnerom pre nás nemôže byť ani ten, kto nevie vylúčiť spoluprácu s Ficom a Republikou. Pellegrini to opakovane nedokázal a sám seba tak vylúčil z demokratickej alternatívy,” dodal Heger a doplnil, že v najbližších týždňoch ho čakajú dôležité rozhodnutia. Podľa jeho názoru demokrati musia spolupracovať a nemôžu sa spájať so zlom v podobe Fica, Pellegriniho, Uhríka a im podobným.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať a na Hegerove invektívy reagoval gen.v.v. Jozef Viktorín, člen predsedníctva hnutia REPUBLIKA, vedúci odborného tímu pre obranu: “Premiér (ne)demokrat hľadá možnosti spolupráce s „demokratickými silami“. To myslíte Budaja, ktorý sa riadi heslom „kam vietor, tam plášť“? Jeho minulosť ani radšej nespomínam, lebo sa mi to bridí. Dzurinda, za ktorého vlády sa začalo na Slovensku rabovať? Zrazu sa cítite, že môžete opatrne kritizovať svojho šéfa? Uverili ste tomu, čo vám vravia v Bruseli, že ste politik európskeho významu?”

Gen.v.v. Jozef Viktorín (hnutie REPUBLIKA) reaguje na dnešné Hegerove vyhlásenie aj sumarizáciou jeho doterajšej práce ako premiéra: “Viete, keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Vy, ale ním nie ste. Vy ste len občan Heger, nič viac a nič menej. Zla ste narobili dosť. Či už Vaše analýzy a zásahy do štruktúr MO SR v čase vodkového biznisu alebo tým, že ste tam, kde ste. Už stačilo a ani úsmevmi to nespravíte. Takže nehľadajte demokratov tam kde nie sú. Sú to len hráči, ktorí vedia, že sa do parlamentu nedostanú, a tak znova sa snažia bez volieb dostať na výslnie. Len poznámka. Doba sa zmenila a ľudia už nie sú hlúpi. Hlavne vedia čo ste Vy a tá „nová“ partia zač,” dodal Viktorín.

Možno Vás bude zaujímať