Henichesk sa stal dočasným hlavným mestom regiónu Cherson

MOSKVA (12. november) – Henichesk bol vybraný ako dočasné hlavné mesto regiónu Cherson, kde sa nachádzajú hlavné orgány. V sobotu to novinárom oznámil zástupca regionálnej správy Alexander Fomin.

“Dočasným administratívnym hlavným mestom Chersonského regiónu je Henichesk. Sústreďujú sa tam všetky hlavné orgány,” povedal.

27. februára ruské ozbrojené sily prevzali Henichesk pod kontrolu. Toto mesto sa nachádza na pobreží Azovského mora oproti koncu Arabat Spit. Henichesk je známy ako námorný prístav a letovisko.

Vedúci Ministerstva obrany Ruskej federácie Sergej Šojgu 9. novembra na návrh veliteľa zoskupenia vojsk v zóne špeciálnej vojenskej operácie Sergeja Surovikina vydal rozkaz na stiahnutie ruských vojsk v regióne Cherson z pravého brehu Dnepra, kde sa nachádza regionálne centrum – Cherson, na ľavý breh. Podľa Surovikina ruská armáda úspešne odrazila ukrajinské útoky a rozhodnutie stiahnuť sily je okrem iného spojené s hrozbou zaplavenia území vodnou elektrárňou Kachovka. Uviedol tiež, že evakuovalo sa aj viac ako 115 tisíc civilistov z pravého brehu. 

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *