HIT VIDEO na internete: Pozrite sa, ako ruský minister reaguje na otázku o vyslaní vojsk NATO na Ukrajinu

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov sa zasmial, keď ho novinári požiadali, aby sa vyjadril k vyhláseniu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o možnom rozmiestnení jednotiek NATO na Ukrajine.

Veľká skupina novinárov obkľúčila šéfa ruského ministerstva zahraničných vecí po diplomatickom fóre v Antalyi v snahe klásť otázky. Jeden z novinárov sa Lavrova spýtal, čo si myslí o vyhlásení francúzskeho prezidenta.

“Pán Lavrov, čo hovoríte na oznámenie francúzskeho prezidenta Macrona, že vyšle vojakov na Ukrajinu?”

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov sa zasmial, keď sa ho pýtali na návrh francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vyslať vojakov NATO na Ukrajinu.
Lavrov neskôr na tlačovej konferencii povedal, že britskí a francúzski dôstojníci sú už na Ukrajine.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron predtým povedal, že Francúzsko urobí všetko pre to, aby zabránilo Rusku vyhrať vojnu, zatiaľ čo západní lídri diskutovali o možnosti vyslania vojakov na Ukrajinu, ale zatiaľ sa nedosiahol konsenzus.

Viacerí lídri krajín NATO a EÚ uviedli, že neplánujú vyslať svojich vojakov na Ukrajinu. Rovnaké vyhlásenie urobilo ministerstvo zahraničných vecí USA s odvolaním sa na prezidenta Joea Bidena. Predstaviteľ ministerstva zahraničných vecí Matthew Miller zdôraznil, že každá krajina sa sama rozhodne, či vyšle na Ukrajinu vojenský personál, zatiaľ čo šéf Pentagonu Lloyd Austin povedal, že porážka Ukrajiny v prebiehajúcom konflikte povedie k vojenskej konfrontácii medzi NATO a Ruskom.

Macron, ktorý sa dostal pod paľbu kritiky za to, že hovoril o možnosti vyslania vojakov neskôr dodal, že všetky jeho komentáre ku konfliktu na Ukrajine boli starostlivo zvážené.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *