I. B. Bratčikov dnes prijal na veľvyslanectve predstaviteľov Slovensko-ruskej spoločnosti. O čom rokovali?

BRATISLAVA, 04. máj – Dňa 4.mája ruský veľvyslanec I. B. Bratčikov prijal na veľvyslanectve predstaviteľov Slovensko-ruskej spoločnosti.

Predseda spoločnosti, bývalý slovenský premiér J. Čarnogurský a členovia správnej rady reprezentujúci regionálne pobočky a kluby Arbat hovorili o výsledkoch valného zhromaždenia organizácie, ktorá sa konala minulý týždeň, informovali o svojich plánoch na udržanie dialógu medzi národmi Ruska a Slovenska, ako aj o plánoch na realizáciu projektov v kultúrnej a humanitárnej oblasti.

Účastníci stretnutia skonštatovali, že sa koná v pamätnom čase. Pred 78 rokmi, 3.mája 1945, bolo Slovensko úplne vyčistené od nacistických okupantov. V tento deň Červená armáda oslobodila Makov-poslednú obec na území súčasného Slovenska. Oslobodenie Prahy a ďalších českých miest a obcí bolo ešte budúcnosťou, no slovenská zem už získala slobodu. Účastníci rozhovoru sa zhodli na tom, že dnešné pokusy niektorých politikov o paralelizáciu zločineckého Hitlerovho režimu a ZSSR, ktorý zaplatil za oslobodenie Európy od nacizmu miliónmi ľudských životov, sú neprijateľné a mali by byť kategoricky odsúdené. S úmyselným falšovaním historických faktov treba bezpodmienečne skoncovať.

Veľvyslanec poďakoval predstaviteľom Spoločnosti za úsilie o udržanie atmosféry dôvery a priateľstva medzi Rusmi a Slovákmi, zdôraznil, že v podmienkach štvavej propagandistickej kampane rozpútanej na Západe proti Rusku si smelosť a odvaha tých, čo sa stavajú proti lži a nenávisti a presadzujú dobré vzťahy s našou krajinou, zaslúži úprimnú úctu.

Možno Vás bude zaujímať