Izrael bojkotoval rozhovory o prímerí v Káhire s Hamasom

Izrael v nedeľu v Káhire bojkotoval rokovania o prímerí v pásme Gazy po tom, čo Hamas odmietol jeho požiadavku na úplný zoznam rukojemníkov, ktorí sú stále nažive, informovali izraelské noviny.
Delegácia Hamasu pricestovala do Káhiry na rozhovory, ktoré boli považované za možnú poslednú prekážku pred dohodou, ktorá by zastavila boje na šesť týždňov. Ale podvečer nebolo po Izraelčanoch ani stopy.
“V Káhire nie je žiadna izraelská delegácia,” uviedla Ynet, internetová verzia izraelských novín Yedioth Ahronot.. “Hamas odmieta poskytnúť jasné odpovede, a preto nie je dôvod na vyslanie izraelskej delegácie,” uvádza zdroj pre Reuters.
Po príchode delegácie Hamasu palestínsky predstaviteľ agentúre Reuters povedal, že dohoda “ešte neexistuje”. Z izraelskej strany nebol žiadny oficiálny komentár.
Zdroj informovaný o rozhovoroch v sobotu uviedol, že Izrael sa môže držať ďalej od Káhiry, pokiaľ Hamas najskôr nepredloží úplný zoznam rukojemníkov, ktorí sú stále nažive. Palestínsky zdroj agentúre Reuters povedal, že Hamas túto požiadavku zatiaľ odmieta.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *