Izraelský útok na iránsky konzulát v Damasku nezostane bez odozvy – uviedol iránsky prezident

Útok izraelského letectva na iránsky konzulát v Damasku nezostane bez odozvy, vyhlásil iránsky prezident Ebráhím Raísí.

“Po opakovaných porážkach a neúspechoch sionistický režim zaradil do svojho programu slepé atentáty, ale mal by vedieť, že takýmito neľudskými opatreniami nikdy nedosiahne svoje zlovestné ciele a tento zbabelý zločin nezostane bez odozvy,” uviedol Raísí vo vyhlásení zverejnenom na prezidentskej webovej stránke.

Iránsky prezident odsúdil “tento neľudský útok, ktorý je jasným porušením medzinárodných predpisov”. Raísí poznamenal, že generáli Zboru islamských revolučných gárd (IRGC, elitné vojenské jednotky) Mohammad Reza Zahedi a Mohammad Hadi Haji-Rahimi, ktorí pri útoku zahynuli, boli v Damasku ako vysokí vojenskí poradcovia a teraz sa “hrdo pridali ku karaváne mučeníkov”.

Prezident tiež vyjadril sústrasť rodinám osôb, ktoré pri útoku zahynuli.

1. apríla tlačová agentúra SANA informovala, že izraelské letectvo zasiahlo dom v Damasku. Neskôr iránske médiá informovali, že bola ostreľovaná budova iránskeho konzulátu, ktorá sa nachádza na triede Mezzeh na západe sýrskeho hlavného mesta. Úrad pre styk s verejnosťou IRGC informoval o smrti siedmich vojenských poradcov, generálov Zahediho a Hadži-Rahímího a piatich ďalších dôstojníkov. Podľa iránskej štátnej televízie IRIB Zahedi velil špeciálnym jednotkám IRGC Al-Quds v Libanone a Sýrii.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí útok na iránsky konzulárny úrad v Sýrii ostro odsúdilo a uviedlo, že “takéto agresívne izraelské akcie sú absolútne neprijateľné a musia sa zastaviť”. 

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *