Kazašská národná spoločnosť KazMunayGas (KMG) a Rosneft Deutschland podpísali dohodu o dodávkach ropy do Nemecka na rok 2023

ASTANA, 20. jún/ Kazašská národná spoločnosť KazMunayGas (KMG) a Rosneft Deutschland podpísali dohodu o dodávkach ropy do Nemecka na rok 2023, informovala v utorok tlačová služba KMG.

“KMG a Rosneft Deutschland podpísali zmluvu o dodávke ropy do rafinérie PCK Raffinerie v meste Schwedt. Predajcom ropy je dcérska spoločnosť KMG JSC-KazMunayGas Trading AG. Kupujúcim ropy je Rosneft Deutschland GmbH, ktorá je akcionárom rafinérie PCK Raffinerie,” píše sa v stanovisku.

Objem dodávok bude podľa KMG do konca roku 2023 – 100 000 ton mesačne zo zdrojov poľa Karačaganak.

“Objem dodávok do Nemecka v roku 2023 bude minimálne 890.000 ton. Nemecká strana má zároveň záujem zvýšiť objem dodávok kazašskej ropy zo zdrojov iných kazašských ropných spoločností,” poznamenala tlačová služba.

Spoločnosť pripomenula, že v roku 2022 sa nemecká vláda obrátila na Kazachstan so žiadosťou o dodávku kazašskej ropy cez ropovod Družba do rafinérie PCK Raffinerie.

“Vo februári až máji tohto roku bolo do Nemecka dodaných ropovodom Družba 190.000 ton ropy, plán na jún je 100.000 ton,” spresnila KMG.

Kazachstan sa už dávnejšie dohodol s ruskou stranou na tranzite kazašskej ropy do Nemecka na rok 2023 v množstve 1,2 milióna ton.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *