„Konšpiračné teórie“ o výbuchoch Nord Stream zamerané na „ochranu jednej krajiny“

Prvý námestník stáleho predstaviteľa Ruska pri OSN Dmitri Polyanskij na tlačovom brífingu v ústredí OSN v New Yorku obvinil krajiny, ktoré vyšetrujú výbuchy Nord Stream, z propagácie „konšpiračných teórií“ na „ochranu jednej krajiny“.

“Naposledy sme zopakovali, že orgány Nemecka, Dánska a Švédska musia informovať Radu o priebehu ich vyšetrovania,” povedal Polyanski. “Toto ešte nebolo urobené. Medzitým sme sa dozvedeli, že zorganizovali – orgány týchto krajín, najmä Dánsko – zorganizovali prehliadku novinárov na miesto sabotáže so všetkým vybavením, urobili fotografie, ukázali určité aspekty situácie a samozrejme, propagáciu konšpiračných teórií, ktoré by boli zamerané na ochranu jednej krajiny, všetci dobre vieme, ktorá to je.“

Vyšetrovanie septembrových výbuchov ropovodu údajne pokračuje ako zločin, ktorý USA, EÚ a Moskva označili za „sabotáž“.

Po výbuchoch prezident Vladimir Putin povedal, že Západ sa „účinne pokúsil zničiť paneurópsku energetickú infraštruktúru“. Americký prezident Joe Biden obvinil Rusko z „pumpovania dezinformácií a klamstiev“.
Začiatkom tohto mesiaca Washington Post tvrdil, že USA mali predchádzajúce informácie o plánovanom útoku Ukrajiny na ropovody, a to až tri mesiace pred výbuchmi. Kyjev akúkoľvek účasť na výbuchoch dôrazne poprel.
Začiatkom tohto roka bol zapletený aj samotný Biely dom po článku novinára Seymoura Hersha, ktorý tvrdil, že výbušniny boli nastražené na Bidenov príkaz – čo administratíva označila za „úplne falošnú a totálnu fikciu“.

Možno Vás bude zaujímať