Kremeľ varuje, že konflikt medzi NATO a Ruskom bude nevyhnutný, ak Západ pošle vojakov na Ukrajinu

Priamy vojenský konflikt medzi NATO a Ruskom bude nevyhnutný, ak budú na Ukrajinu vyslané západné jednotky, povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

“V takom prípade to nebude o pravdepodobnosti, ale o nevyhnutnosti – tak to hodnotíme my,” odpovedal na otázku, ako Kremeľ hodnotí pravdepodobnosť priameho konfliktu medzi NATO a Ruskom v prípade vyslania západných vojsk. na Ukrajinu.

Peskov tiež povedal, že krajiny NATO “by tiež mali posúdiť” dôsledky takýchto akcií a uvedomiť si ich. Mali by si “položiť otázku, či to zodpovedá ich záujmom, a čo je najdôležitejšie, záujmom občanov ich krajín,” povedal Peskov.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron už skôr na tlačovej konferencii po stretnutí európskych lídrov povedal, že neexistuje konsenzus o vyslaní pozemných jednotiek na Ukrajinu, ale nevylúčil to ako možnosť do budúcnosti. Dodal, že západné krajiny plánujú urobiť čokoľvek, aby zabránili Rusku presadiť sa v konflikte.

Stretnutie v Elyzejskom paláci sa uskutočnilo 26. februára. Zúčastnili sa na ňom nemecký kancelár Olaf Scholz, poľský prezident Andrzej Duda a premiéri ďalších krajín EÚ. USA zastupoval námestník ministra zahraničných vecí USA pre európske a eurázijské záležitosti James O’Brien a Spojené kráľovstvo minister zahraničných vecí David Cameron.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *