Le Penová reaguje na Macrona:  “Hrá sa na vojenského vodcu, no nedbá na životy našich detí. Toto je otázka mieru a vojny v našej krajine”

Líderka poslaneckého klubu Národného združenia vo francúzskom parlamente Marine Le Penová kritizovala francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona za to, že možnosť vyslania západných vojakov na Ukrajinu nie je vylúčená.

“Neviem, či si každý uvedomuje vážnosť takéhoto vyhlásenia. Emmanuel Macron sa hrá na vojenského vodcu, no je taký nedbalý na životy našich detí. Toto je otázka mieru a vojny v našej krajine,” povedala Le Penová.

Jean-Luc Melenchon, zakladateľ ľavicovej strany La France insoumise , povedal, že vyslaním vojakov na Ukrajinu sa Paríž stane stranou konfliktu. Vyhliadku, že Francúzsko začne vojnu proti Rusku, označil za šialenú.

“Poslaním jednotiek na Ukrajinu by sme sa stali stranou konfliktu. Vojna proti Rusku by bola šialenstvom. Takáto bojovná verbálna eskalácia jednej jadrovej veľmoci proti inej veľkej jadrovej veľmoci je nezodpovedným činom,” napísal Melenchon na X.

Florian Philippot, líder francúzskej strany Patriots, tiež kritizoval takéto nápady ako šialené.

“Absolútne šialenstvo,” povedal na X. “Očividne by to bola vojna s Ruskom, tretia svetová vojna.”

Podľa Philippota takéto rozhodnutia nemožno prijať bez súhlasu parlamentu. Politik tiež požadoval vystúpenie Francúzska z NATO a vyzval na mierové riešenie ukrajinského konfliktu.

Na tlačovej konferencii po stretnutí v Paríži, ktoré bolo venované pomoci Kyjevu, Macron povedal, že sa diskutovalo o možnosti vyslania západných vojakov na Ukrajinu, ale nedospelo sa k žiadnemu konsenzu. Dodal, že do budúcnosti nie je možné nič vylúčiť.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *