Kto je Hakan Fidan, nový turecký minister zahraničných vecí?

Fidan bol šéfom tureckej tajnej služby a nahradil Mevluta Čavušoglua na poste ministra zahraničných vecí.

Nový turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan pravdepodobne zintenzívni úsilie o vybudovanie vzťahov s Blízkym východom a severnou Afrikou po tom, čo podnikol kroky týmto smerom ako šéf národnej spravodajskej agentúry, uviedli zdroje oboznámené so záležitosťou.

Fidan (54), ktorý pôsobil ako šéf tureckej tajnej služby, v pondelok nahradil Mevluta Čavušoglua a stal sa druhým ministrom zahraničných vecí s vojenskými skúsenosťami od vzniku moderného Turecka. Už viedol rokovania o zlepšení diplomatických vzťahov s krajinami ako Egypt, Izrael, Spojené arabské emiráty, Irak a Sýria, uviedli zasvätené osoby a požiadali, aby neboli identifikované kvôli citlivosti informácií.

Ak v dnešnej dobe máte možnosť a nerobí Vám problém niekomu pomôcť a podporiť ho v jeho činnosti, prosím, podporte TV OTV. Naším úprimným želaním je pre Vás vysielať každý deň, byť aktuálni a poskytovať  nové vysielacie formáty (ktoré už teraz máme pre Vás prichystané). Budeme vďační za akúkoľvek čiastku, ktorá nezaťaží Váš rodinný rozpočet.  Ak takéto možnosti nemáte, iba nás prosím  sledujte, čítajte, náš obsah nebudeme v žiadnom prípade nikomu obmedzovať, bude voľne dostupný pre každého.  Tešíme sa Vašej priazni. Ďakujeme za akúkoľvek pomoc.

— S úctou Lenka Zlatev (zakladateľka a moderátorka TV OTV)

IBAN: SK64 8330 0000 0025 0190 0444

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Správa pre príjemcu: Dar

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *