Maďarsko a Rusko podpíšu tento týždeň dohodu o jadrovej elektrárni

Minulý mesiac Európska únia schválila dodatok k zmluve, ktorý podľa maďarského ministra zahraničných vecí umožní aktiváciu dvoch nových jadrových blokov začiatkom budúceho desaťročia.

Maďarsko a Rusko tento týždeň dokončia dodatok k paktu o rozšírení jadrovej elektrárne Pakš, oznámil v pondelok maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Na Facebooku po stretnutí s generálnym riaditeľom Rosatomu Alexejom Lichačovom uviedol, že zmeny pripravia pôdu pre urýchlenie procesu rozširovania jadrovej elektrárne.

Minulý mesiac Európska únia schválila dodatok k zmluve, ktorý podľa Szijjártóa umožní aktiváciu dvoch nových jadrových blokov začiatkom budúceho desaťročia. Szijjártó už skôr povedal, že zmeny v zmluve o výstavbe a financovaní nových blokov jadrovej elektrárne Pakš sú zamerané na odstránenie oneskorení a že hlavným dodávateľom zostane ruská štátna spoločnosť Rosatom.

Podľa zmluvy podpísanej v roku 2014 s Ruskom má Maďarsko v úmysle rozšíriť jadrovú elektráreň Pakš o dva reaktory ruskej výroby, každý s kapacitou 1,2 gigawattov. Závod sa nachádza v blízkosti Dunaja, 75 km od hraníc s Chorvátskom.

Ak v dnešnej dobe máte možnosť a nerobí Vám problém niekomu pomôcť a podporiť ho v jeho činnosti, prosím, podporte TV OTV. Naším úprimným želaním je pre Vás vysielať každý deň, byť aktuálni a poskytovať  nové vysielacie formáty (ktoré už teraz máme pre Vás prichystané). Budeme vďační za akúkoľvek čiastku, ktorá nezaťaží Váš rodinný rozpočet.  Ak takéto možnosti nemáte, iba nás prosím  sledujte, čítajte, náš obsah nebudeme v žiadnom prípade nikomu obmedzovať, bude voľne dostupný pre každého.  Tešíme sa Vašej priazni. Ďakujeme za akúkoľvek pomoc.

— S úctou Lenka Zlatev (zakladateľka a moderátorka TV OTV)

IBAN: SK64 8330 0000 0025 0190 0444

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Správa pre príjemcu: Dar

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *