Lode ruskej tichomorskej flotily a čínskeho námorníctva začali trojdňové spoločné cvičenia

Moskva a Peking posilňujú námornú spoluprácu prostredníctvom spoločných cvičení v Japonskom mori.
Lode ruskej tichomorskej flotily a čínskeho námorníctva začali trojdňové spoločné cvičenie Sever. Vzaimodeystviye – 2023′ (Severná spolupráca – 2023) v Japonskom mori, informovalo vo štvrtok ruské ministerstvo obrany.
Na záberoch zverejnených ministerstvom je veľká protiponorková loď Admiral Tributs, vrtuľník námorného letectva, ako aj vojaci, ktorí sa zúčastňujú cvičení.

“Na tomto cvičení si posádky lodí oboch strán precvičia spoločné akcie pri hľadaní ponorky, vylepšia spoluprácu pri odrážaní útokov nepriateľskými leteckými útočnými prostriedkami, budú viesť delostreleckú paľbu na námorné a vzdušné ciele, ako aj zvýšiť úroveň bojového a námorného výcviku,” povedal Valerij Kazakov, veliteľ Primorskej flotily spoločných síl ruskej tichomorskej flotily.

Podľa ruského ministerstva obrany ruské námorníctvo predstavujú veľké protiponorkové lode Tichomorskej flotily Admiral Tributs a Admirál Pantelejev, korvety Hrdina Ruskej federácie Aldar Tsydenzhapov a Gremyashchiy a podporné plavidlá, zatiaľ čo ľudová oslobodzovacia armáda čínskeho námorníctva jej torpédoborce Qiqihar a Guiyang, fregaty Zaozhuang a Rizhao a doplňovacia loď Taihu. Podľa ministerstva sa na manévroch podieľa aj „30 lietadiel námorného letectva vrátane protiponorkových lietadiel a vrtuľníkov, stíhacích stíhačiek“.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *