Lotyšsko vyslalo na Ukrajinu armádu, aby vykonávala “pomocné funkcie”

Lotyšsko vyslalo svojich vojakov na územie Ukrajiny, aby vykonávali “pomocné funkcie”, informoval v stredu spravodajský portál Delfi s odvolaním sa na ministerstvo obrany Pobaltskej republiky.

Podľa portálu bola lotyšská armáda vyslaná na Ukrajinu, aby “vykonávala určité pomocné funkcie vrátane ochrany lotyšského veľvyslanectva a ochrany tovaru”.

Tvrdí sa, že “nie sú zapojení do nepriateľských akcií”.

Ako informovali americké médiá, Pentagon a Ministerstvo spravodlivosti USA začali vyšetrovanie kvôli úniku tajných dokumentov týkajúcich sa Washingtonu a plánov NATO pripraviť ukrajinské ozbrojené sily na protiofenzívu. Veľa materiálov odhaľujúcich údaje o harmonogramoch dodávok zbraní a počte vojakov bolo zverejnených najmä na Twitteri a na kanáloch Telegram. Materiály obsahovali aj informácie o prítomnosti bojovníkov z krajín NATO vrátane Lotyšska, Ukrajiny a o práci inštruktorov.

Ako v stredu povedal tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov, Moskva aj bez úniku amerických dokumentov vedela o zapojení krajín NATO do toho, čo sa deje na Ukrajine. 

Zdroj: Delfi

Možno Vás bude zaujímať