SMER – SD sa vyjadril k spájaniu Danka a Tarabu

BRATISLAVA, 12.apríl – Mimoparlamentná SNS ide do volieb spoločne so stranou Život – Národná strana. Informovali o tom ich predsedovia Andrej Danko (SNS) a Tomáš Taraba (Život-NS) na dnešnej tlačovej konferencii.

Nezlučujú sa, nevytvárajú koalíciu, ale spoločnú kandidátnu listinu.

“Spájanie národných, kresťanských a sociálnych síl sa stáva realitou,” uviedol Danko a dodal, že rokujú aj s ďalšími subjektami, ktoré sa pohybujú v prieskumoch pod piatimi percentami. Nepovedal zatiaľ, s ktorými ďalšími subjektami rokujú. Podotkol však, že nie je tajomstvom ich rokovanie s Národnou koalíciou či lídrom strany Slovenský patriot Miroslavom Radačovským. Zamedziť chcú tomu, aby v septembrových voľbách neprepadli hlasy národných, kresťanských a sociálne cítiacich voličov.

Taraba ocenil, že Danko si uvedomil politickú zodpovednosť SNS. Pripomenul jej dlhoročnú tradíciu.

K spájaniu mimoparlamentných strán sa vyjadrila aj strana SMER-SSD

“Strana SMER – SSD s porozumením sleduje integračný proces, ktorý spustil Andrej Danka. Ide o dôležitý moment v snahách vytvoriť po parlamentných voľbách silne sociálne a národne orientovanú vládnu koalíciu, čo je veľmi dôležité pre budúcnosť  Slovenska,” uviedol Ján Mažgút, hovorca strany SMER-SSD.

Možno Vás bude zaujímať