Ľuboš Blaha: “VYHRALI SME A TERAZ SLOVENSKO POTREBUJE UPOKOJIŤ”

Vyjadrenie Ľuboša Blahu k aktuálnej situácii súvisiacej s jeho odvolaním z postu podpredsedu NR SR.

Milí priatelia,

s Peťom Pellegrinim sa poznám dlhé roky a napriek mnohým rozdielnym názorom máme veľmi korektný vzťah. Tak je to aj v tomto prípade. Je pre mňa kľúčové, aby v koalícii nevznikali zbytočné trenice a preto som mu včera večer napísal správu, že ma mrzí, že z takej prkotiny ako je výzdoba mojej kancelárie, vznikla takáto bizarná politická kauza. S tým som fakt nerátal.

Samozrejme – ľavicové ani národné symboly, ktoré používam, nijako neľutujem, sú mojou podstatou. A nie, v mojej kancelárii nie je miesto pre Zuzanu Čaputovú. Také sú fakty. Dôležité ale je, že si tieto veci vieme s Petrom Pellegrinim vysvetliť a že sa vzájomne rešpektujeme. Tak to má byť.

Som v kontakte aj s Andrejom Dankom a jeho podporu si takisto veľmi vážim. Moji priatelia zo Smeru stoja za mnou – sme skvelý tím a to je rozhodujúce.

Pre Slovensko je teraz najdôležitejšie, aby vládna koalícia bez problémov fungovala a aby sme mohli prijímať také dôležité rozhodnutia, ako napríklad dnes, keď vláda Roberta Fica odmietla vojenskú pomoc na Ukrajinu. Plníme sľuby a na to som veľmi hrdý.

Ďakujem koaličným partnerom z Hlasu aj SNS za porozumenie. Viem, že sa vo všetkom vždy nemusíme zhodnúť, ale Slovensko nás potrebuje – všetkých a spolu.

Čo je kľúčové, ďakujem vám za vašu podporu, priatelia – každý deň cítim tú obrovskú silu, ktorá je vďaka vám za mnou. Sú nás státisíce – hrdých vlastencov a ľavičiarov. Bežní pracujúci ľudia stoja za mnou a to je pre mňa to najcennejšie.

Všade, kde chodím, počúvam, že kádeháci sa v ostatných dňoch neuveriteľne strápnili a Fero Mikloško sa na TA3 v debate so mnou historicky znemožnil.
Dobre im tak. Tento súboj sme politicky vyhrali a ja som na to hrdý.

Teraz ale nie je správny čas na ďalšie silné gestá ani na drobné jesenné provokácie. Slovensko potrebuje upokojiť a my sa musíme pustiť naplno do práce – za ľudí, za mier, za slobodu. Na tomto máme s Petrom Pellegrinim plnú zhodu.

Slovensko na prvom mieste. Ďakujem.

Možno Vás bude zaujímať